Hasiči a záchranáři dorazili na místo krátce po 6. hodině ranní. Vůz se vzpříčil o betonovou překážku. „K otevření jedněch z dveří a vyproštěné osoby ve vážném stavu jsme museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav MIkoška.

Nebezpečná křižovatka

„Řidič směřoval od Brna po hlavním tahu na Rosice a odbočil na Ostrovačice. Podle všeho dodávka uklouzla na náledí a najela do betonových oddělovacích svodidel, ve kterých se zasekla," řekl policejní mluvčí David Chaloupka. 

Na nebezpečné křižovatce, před níž je snížená rychlost na sedmdesátku, se už v minulosti stala řada nehod.

Video
délka: 00:31.43

Zrádné náledí. U Ostrovačic se v dodávce zranilo pět cestujících Policie ČR

„Naše operační středisko vyslalo na místo nehody čtyři prostředky, tři záchranářské posádky a inspektora provozu. Zdravotníci ošetřili celkem pět pacientů, jednalo se o jedno těžké, jedno středně těžké a tři lehká zranění. Po poskytnutí přednemocniční péče jsme je převezli do Úrazové nemocnice a do Fakultní nemocnice Brno," upozornila mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Pozor, klouže to!

Námraza způsobila v kraji od středečního rána kolem 20 nehod, ta na odbočce u Ostrovačic byla nejvážnější. „Namrzají silnice. Hlavní tahy jsou sjízdné, o to více ale může překvapit povrch méně frekventovaných komunikací," upozornil policista.

Fotogalerie
6 fotografií