Detaily ze zadržení mladíka, který je podezřelý, že ve čtvrtek brzy ráno úmyslně zapálil plyn v zásobnících čerpací stanice v Karvinské ulici, nahánějí hrůzu.

„Po příjezdu policisté zahlédli utíkajícího muže, kterého dostihli a zadrželi. Vzhledem k jeho chování a reakcím byl proveden orientační test na návykové a psychotropní látky, který byl pozitivní,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Mladík ujížděl na "perníku".

Zatímco hasiči likvidovali požár, policisté se vydali prozkoumat blízký železniční koridor. Zfetovaný mladík se tam totiž nejspíše nějakou dobu pohyboval. „Museli jsme vyloučit případné nebezpečí pro projíždějící vlaky,“ dodala Viačková.

Pak svůj záměr způsobit v místě nějakou katastrofu obrátil na protější čerpací stanici.

Video
délka: 00:29.64

Hasiči v Českém Těšíně 23 hodin hasili požár dvou obřích zásobníků na plyn u čerpací stanice. Policie zadržela muže, který oheň patrně úmyslně založil. HZS Moravskoslezského kraje

Hrozilo, že to bouchne

Nejdříve se pokusil zapálit pohonné hmoty v hrdlech tankovacích pistolí, což se mu nepodařilo. Tak zapálil plyn ve dvou tlakových nádržích s LPG. Ty hořely prakticky po celý čtvrtek a byly kvůli tomu evakuovány desítky lidí.

„Reálně hrozil výbuch tlakových plynových nádrží s tragickými následky na životech a zdraví,“ potvrdila Zlatuše Viačková. Muž je obviněn z obecného ohrožení a v příštích hodinách se bude rozhodovat, zda půjde do vazby.

Fotogalerie
13 fotografií