Dražba, která se konala na dvoře bohumínské radnice a vzbudila velký ohlas, vynesla městu 7 690 korun. Prodaly se nalezené bicykly, batohy, peněženky, knihy, hodinky, batohy, deštníky, kufr, reprobedny i elektronická čtečka knih.

Invalidní vozík za stovku

Až na pár kousků oblečení si noví majitelé odnesli na 70 nalezených věcí. „Přišel jsem si pro hliníkový žebřík, který v obchodě stojí přes tři tisíce korun. Vydražil jsem ho za sedm stovek,“ byl spokojený Lukáš Vaňatka.

Opravdovou perličkou v nabídce byl invalidní vozík. „Mám ho pro svého syna (10). Chce být doktorem a má už doma zařízenou celou ordinaci. A strašně chtěl i vozík, nový ale stojí spoustu peněz.  Proto jsem využila dražby. Koupila jsem ho za stovku,“ prozradila nová majitelka Barbora Pensimusová.

Přihazovali kvůli kytaře

Největší bitva se v letošní aukci strhla o kytaru. Dva zájemci přihazovali tak dlouho, až se z původních dvou stovek vyšplhala finální cena na tisícovku.

„To byla nakonec i nejvyšší částka celé dražby. Nového majitele našla i prázdná propanbutanová láhev, za padesátikorunu,“ uvedla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Tři roky ve skladu

Za poslední tři roky našlo v bohumínském skladě ztrát a nálezů útočiště téměř 700 předmětů. „Vloni radnice zaevidovala na 300 ztracených věcí, letos už jde o 125 nálezů,“ doplnila Lucie Balcarová.

Do dražby však ty letošní půjdou až za tři roky. Tak dlouho teď musí radnice ztráty a nálezy skladovat. Lhůtu z jednoho na tři roky prodloužila novela občanského zákoníku.

VIDEO: Před časem finanční úřad dražil dokonce mustanga.

Video
délka: 01:26.65

David Stančík, mluvčí FÚ pro Jihomoravský kraj, k dražbě automobilu. Zdeněk Matyáš