Slzy v očích měl bezmála dvoumetrový chlap vážící přes 120 kilogramů, když jej včera navštívil reportér Blesk.cz. Do Dvorců se podle Martina nová romská rodina přistěhovala před několika dny. A začaly problémy. „Jejich mladí prý napadli děcka z obce, něco i zdemolovali. Třikrát kvůli nim do Dvorců musela policie,“ řekl muž.

Napomenul děti

Čtvrteční incident si příliš nepamatuje. „Vím, že jsem se sousedem kopal díry na stromky. Najednou jsem u plotu viděl, jak tam šmejdí mlaďoši od těch nových. Jde o slepou ulici a tak jsem jim řekl, ať vypadnou. Za chvíli přijeli jejich staří a začali na mě před plotem najíždět autem. Rychle jsem vběhl do zahrady, zavřel bránu. Pak už si nic nepamatuji, probudil jsem se až v nemocnici. Zmlátili mě jako psa,“ řekl Martin Teplík.

Šok z brutálního útoku si odnesl jeho malý synovec. „Pozoroval, jak mě útočníci bijí tyčkami po zádech. Já to nevím. Je to super kluk a asi bude mít celoživotní trauma,“ dodal muž.

Martin byl v pondělí propuštěn do domácího ošetřování. „Dobu léčby nelze určit, ale může trvat i několik týdnů,“ informoval mluvčí krnovské nemocnice Jiří Krušina.

Sobotní protest

Odezvou na napadení Martina Teplíka byla sobotní demonstrace ve Dvorcích. Rozzuření občané, kterých mohlo být okolo stovky, vyrazili před dům Romů, kteří napadli muže. Proti romské rodině, která se do obce přistěhovala asi před týdnem, se podle informací serveru Romea. cz postavili i místní Romové, starousedlíci.

VIDEO: Holovská o ghettech: Neřešme je. Kubera: Dokážou neskutečné věci, zaplaceno ale musí dostat ihned.

Video
délka: 06:48.32

Holovská o ghettech: Neřešme je. Kubera: Dokážou neskutečné věci, zaplaceno ale musí dostat ihned. Blesk TV