Knižní festival zcela změnil koncepci a rozšířil se na plochu 2700 metrů čtverečních z původních 800. Vystavovatelů a dalších účastníků doprovodného programu je přes 60.

Knize je věnováno celé jedno obrovské patro. Chtěli jsme udělat obrovskou akci festivalového typu. To znamená hodně zábavy, hodně čtení, hodně aktivit, které baví lidi, a vlastně upustit od standardních, tradičních veletrhů, které jsou trošku konzervativnější,“ řekla marketingová manažerka festivalu Jana Jílková.

Youtuber i novinářky

Páteční doprovodný program patří sci-fi, fantasy a komiksům. V sobotu budou debaty věnované médiím a komunikaci. Návštěvníci se mohou těšit například na Karla Kováře alias Kovyho. Nejznámější český youtuber bude debatovat o moderních komunikačních trendech.

Neděle bude věnována lidskoprávní problematice a festival přivítá válečné žurnalisty, například Lenku Klicperovou s Markétou Kutilovou.

Svatby odložili

Kvůli rozšíření prostor organizátoři přesunuli svatební veletrh, který se konal souběžně, už na únor. Výstavy Dovolená a Region, Lázeňství sjednotili do veletrhu Dovolená.

„Pořád je to jedna z největších výstav cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Prezentují se tady cestovní kanceláře, agentury, turistická informační centra,“ řekla specialistka marketingu společnosti Černá louka Katrin Adamová.

Doprovodný program

Součástí veletrhu, na němž se představuje kolem 70 vystavovatelů, je doprovodný program nabízející i gastronomické zážitky. „Návštěvníci se mohou těšit třeba na výrobu pravých argentinských steaků podle tradiční metody parrilla, což jen tak běžně k vidění není, anebo v rámci doprovodného programu nabídne Japonské kulturní centrum program věnovaný japonské kultuře,“ řekla Adamová.

Společné vstupné na obě akce stojí 200 korun na všechny tři dny nebo 100 na jeden den, studenti a důchodci platí polovinu. Výstavy jsou otevřené od 10:00, dnes a v sobotu do 18:00, v neděli do 16:00.

VIDEO: Týden čtení dětem poprvé mezinárodně!

Video
délka: 00:56.35
Video se připravuje ...

Týden čtení dětem poprvé mezinárodně! Česko čte dětem