Běžkařka (60) v Beskydech přecenila své sportovní dovednosti a zranila se. Během sobotního dopoledne se jí na pomoc vydala horská služba.

„Zasahující lékař zjistil vážné poranění dolní končetiny. Ženě byly podány léky tlumící bolest, potom ji tým leteckých záchranářů uložil do vakuové matrace, zajistil tepelný komfort a provedl další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče," informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zraněnou běžkyni na lyžích potom transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. 

Výbuch v garáži na Opavsku

Záchranáři museli v neděli po obědě vyjet na pomoc i do Slavkova na Opavsku. V garáži v rodinném domě tam došlo k výbuchu a následnému požáru. Odnesli to dva muži (59 a 35)

„Pětatřicetiletý muž utrpěl vážné popáleniny prvního a druhého stupně v oblasti hlavy, obou horních a částečně také dolních končetin. Muž byl popálen v obličeji a na dolní končetině, jeho poranění se jevilo jako méně závažné,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Jednomu z nich museli hasiči z poraněných rukou odřezat prstýnek,“sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Hrozilo totiž, že by kvůli otokům mohl o prst přijít.

Pro popálené vyrazila záchranka. „Zásah vrtulníku bohužel nebyl vzhledem k neletovým klimatickým podmínkám možný,“ dodal Humpl.

Požár věžáku v Ostravě a deset zraněných

Požár výškové budovy v neděli podvečer si v Ostravě vyžádal výjezd dvou jednotek záchranářů včetně týmu pro speciální činnosti. Na místě záchranáři ošetřovali celkem deset zraněných. Do nemocnice odvezli nakonec jen tři. Nejvážněji zraněný muž (47)  skončil s popáleninami v umělém spánku.

VIDEO: V Krušných horách trénovali záchranáři s lavinovými psy.

Video
délka: 02:47.73

V Krušných horách trénovali záchranáři s lavinovými psy. Zbyněk Schnapka