Proměna prostranství na Hladnovském kopci v Chittussiho ulici ve Slezské Ostravě vyšla na necelý milion korun. „Pozemek v posledních letech již neplnil svou funkci. Vnitřní členění celého prostoru, uschlé stromy i zanedbaný mobiliář návštěvníky k zastavení příliš nelákal,“ uvedl za fakultu Stanislav Janalík.

Autorkou projektu je zahradní architektka Ilona Vybíralová, která se snažila z lokality odstranit nefunkční prvky a místo oživit. „Věřím, že nový prostor, který jsme i díky finanční podpoře statutárního města Ostrava vytvořili, bude sloužit nejen studentům a akademikům, ale i obyvatelům nejbližšího okolí,“ uvedl děkan fakulty Jan Hradecký. Geologická stezka nabízí ukázky regionálních hornin.

Dotace mění Ostravu

Právě na vylepšení veřejného prostoru Ostrava letos už druhým rokem umožňovala získat dotační peníze. Z těchto dotací v minulosti vznikla například zmenšená socha Karla Kryla v blízkosti budovy Českého rozhlasu Ostrava.

Dotační peníze ale přispěly i k opravě soch v sadu Milady Horákové, vznikl přírodní park v Hrabové, opravena byla kašna v areálu Dolu Hlubina nebo veřejný prostor u sokolovny v Ostravě-Proskovicích.

VIDEO: V Ostravě vypěstoval obří dýně. Tykve rostou jako šílené.

Video
délka: 02:13
1080p 720p 360p

V Ostravě vypěstoval obří dýně. Tykve rostou jako šílené.