„Na silnici z Ostravice směrem na Bílou ráno uvízly čtyři kamiony. Už z kopce vycouvaly, komunikaci jsme ale pro nákladní vozy s návěsem uzavřeli,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Lenka Sikorová.

Úsek silnice mezi Ostravicí a Bílou policie uzavírá v zimním období často. Na této beskydské komunikaci silničáři nesmějí s ohledem na ochranu vody v přehradě Šance používat na údržbu sůl. Vozovku sypou jen drtí.

Počasí působí problémy takřka po celé republice. Více čtěte ZDE

Hlavně po vydatném sněžení se pak stává hůře průjezdná. Problémy v úseku mívaly v minulosti kamiony, které silnici často zcela zahltily. Proto policie z preventivních důvodů začala vjezd kamionů v zimním období regulovat.

Zácpa i u Jablunkova

Dlouhá kolona kamionů se vytvořila ráno také v Mostech u Jablunkova. Tedy na další silnici vedoucí na Slovensko. „Kamiony stojí už u hotelu Gruň. Kolona pak pokračuje k hranicím a dál na Slovensko,“ popsala Sikorová situaci. Dodala, že v tomto případě na vině ale není sníh. „Silnice je sjízdná bez omezení. Osobní automobily projedou. Slovenští policisté se snaží kolonu rozjet,“ doplnila mluvčí.