Tři muži ve věku 20 a 23 let v Ostravě přepadli od poloviny srpna do konce září pět heren. Ve třech případech byli úspěšní a odnesli si kolem 70 000 korun. „Dvakrát pracovnice herny řekla, že nemá peníze. Pachatelé se otočili a utekli,“ řekl kriminalista Radim Bena.

Při loupežích se maskovali. Používali masku známou z filmové série Vřískot či masku, kterou používají hackeři ze skupiny Anonymous, nebo jen čepici s otvory na oči.

Na obsluhu podniků vždy jeden z útočníků namířil pistoli. I proto podezřelé zatkla zásahová jednotka. Stalo se tak krátce po poslední loupeži, o které kriminalisté věděli.

„Dostali jsme informaci, že 28. září bude přepadena herna. Připravili jsme velkou akci, do které jsme zapojili i zásahovou jednotku. Vyčkávali jsme až do 04:00,“ řekl Bena.

Masky vyhodili, pistole zůstala

Tip se potvrdil a trojice opravdu hernu přepadla. Policisté pachatele zadrželi, když se pokoušeli z místa ujet autem. Mezitím se osádka stihla zbavit masek a některých dalších částí oblečení. Zbraň ale v autě byla.

Podle Beny byly motivem loupeží peníze. „Všichni tři jsou hráči na automatech. Došli jim peníze, a tak si řekli, že si je vezmou zpět takovým způsobem,“ uvedl. Dodal, že všichni už měli problémy se zákonem a v současnosti jen jeden pracoval. „Dva pobírali sociální dávky. Jeden v minulosti hrál profesionálně hokej. Nyní dělal rozhodčího pro zápasy dětí. Za to měl nějaké peníze,“ uvedl Bena.

Dodal, že obviněný nehrál nejvyšší českou soutěž. Naznačil však, že druhou nejvyšší. Všichni tři podezřelí se podle policie k loupežím přiznali. „Litují toho,“ řekl Bena. Soud je poslal do vazby, hrozí jim až deset let.

VIDEO: Podívejte se, co zažívá přepadená obsluha herny.

Video
délka: 04:19

Video z loupežného přepadení herny v Praze Policie ČR