Obžaloba viní dvojici z toho, že s léky na recept obchodovala v letech 2013 až 2016. Podle Pavly Černé tento druh přivýdělku vymyslel její druh Jiří K., když pro ni sháněl léky na hubnutí. Našel si dodavatele, nejprve v Polsku a pak i v Česku. Mezi dodavateli byla i jedna lékařka. Ta je obžalovaná samostatně. Klienty Černá a Jiří K. podle státního zástupce získávali na diskusních fórech. Léky prodávali lidem z Česka, několika evropských zemí i z USA.

Často se jednalo o osoby, které si na lécích vypěstovaly závislost a jejich lékaři jim už je nechtěli předepisovat. Černá obchody přiznala, ze získaných peněz si podle ní pořídili byt a auto. „Netušila jsem, že to je na stejné úrovni jako obchod s tvrdými drogami. Partner nakupoval léky a vyřizoval komunikaci se zákazníky“ řekla.

Jiří K. její verzi potvrdil. „To, co je v obžalobě, to je pravda. Veškerou činnost jsem dělal sám. Družka mi jen občas pomáhala,“ řekl. I on tvrdí, že si nebyl vědom závažnosti svého jednání. „Léky se takto na internetu prodávají ve velkém už řadu let. Nikdo s tím nic nedělal,“ hájil se.

Celkem podle rozsudku prodali téměř 237 000 tablet léků. Utržili za ně 4,6 milionu korun. Zisk soud odhadl na více než milion korun. Jde o čísla, která soud považuje za jednoznačně prokázaná. Soudce ale uvedl, že množství prodaných léčiv mohlo být mnohem větší.

Podle obžaloby se pár věnoval i nelegálnímu dovozu a prodeji nekolkovaných cigaret. Podle státního zástupce šlo nejméně o 200 kartonů. Z jejich prodeje obžalovaní neuhradili spotřební daň, čímž státu způsobili škodu kolem 90 000 korun.

Rozsudek není pravomocný. Černá sice šestiletý trest přijala a vzdala se práva na odvolání, Jiří K. si ale ponechal lhůtu na rozmyšlenou, stejně jako státní zástupkyně.