Manželský pár ale nezpanikařil, vytočil linku 155 a ještě před příjezdem lékařské i záchranářské posádky zvládl překotný porod i s pomocí operátora Jakuba Pavlíčka.

„Díky klidnému hlasu a soustředěnosti pana operátora jsme nepanikařili, poslouchali jeho pokyny a za chvíli jsme už v rukou drželi našeho syna Marka,“ svěřila se šťastná maminka.

Překotný porod neznali

Radmila s Mirkem prý o překotném porodu nikdy nečetli, ale nedávno viděli video, kdy jinému páru spěchajícímu do porodnice klestila cestu ucpaným Brnem autohlídka městské policie. „Tehdy jsme si řekli, že snad tohle nás nepotká,“ usmívá se s úsměvem Radmila.

Šťastná rodinka, Radmila, Miroslav, prvorozená dcerka Mira a měsíční Mareček se po více než měsíci vypravili za svými anděly strážnými.

Muž na svém místě u linky 155 si tak Marečka mohl i pochovat. „Když radíte po telefonu a nemůžete přiložit ruku k dílu, je to těžké. Ale maminka byla naprosto úžasná a tatínek pomáhal ze všech sil, takže vše dopadlo dobře, na světě je zdravý a krásný kluk,“ reagoval Jakub Pavlíček.

„Celé rodince přejeme do dalšího života jen to nejlepší,“ dodala mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

VIDEO: Překotný porod, Max přišel na svět na chodbě

EMBED_OFF

Fotogalerie
4 fotografie