Tragédie se stala loni 22. září dopoledne při jízdě vlaku z Mikulova do Břeclavi. Strojvedoucí osobního vlaku ani netušil, že jeho kolega vlakvedoucí vypadl za jízdy! oZjistil to až strojvůdce nákladního vlaku, který místem následně projížděl.

Chybu potvrdil figurant

„K vypadnutí vlakvedoucího přispěla nedostatečná kontrola a údržba vnějších dveří služebního oddílu motorového vozu 854, která měla za následek jejich nevyhovující technický stav,“ uvedla podle serveru Zdopravy Drážní inspekce.

Drážní inspekce funkčnost dveří vyzkoušela za pomoci hasičského figuranta. „Došlo k nasimulování stavu, kdy dveře nebyly řádně uzavřeny, i když na první pohled vypadaly jako správně uzavřené. Když se o ně figurant v místě mimořádné události opřel tělem, došlo k otevření,“ stojí ve zprávě.


Inspektoři vyzkoušeli s figurantem i možnost, že by vlakvedoucí stál v mírném podřepu. „Dveře se opět otevřely,“ dodává zpráva. Právě tato tragédie přiměla České dráhy, že začala dveře u motoráků řady 854 nebezpečné dveře vyměňovat. Do vyměnění nesměli jezdit ve služebních oddílech.

VIDEO: Nejtragičtější nehoda v dějinách české železniční dopravy.

Video
délka: 05:02.84
Video se připravuje ...

Nejtragičtější nehoda v dějinách české železniční dopravy Videohub

Fotogalerie
4 fotografie