Kvůli přípravám na obnovení prací čeká řidiče od pátku do neděle na Brněnsku omezení. „Od pátečního večera do pondělních ranních hodin bude doprava v úseku vedena jedním jízdním pruhem v obou směrech,“ informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

V letošním roce zbývá modernizovat necelých 50 kilometrů dálnice D1. „Z toho osm kilometrů u Humpolce bude hotovo hned na jaře, a to bez větších omezení pro řidiče,“ uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Další omezení

Kromě úseku u Humpolce a na Brněnsku budou letos práce pokračovat i mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi, mezi Koberovicemi a Humpolcem a mezi Velkým Beranovem a Měřínem. V těchto úsecích se musí řidiči připravit na omezení.

„Modernizace dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou v celkové délce 161 kilometrů tím letos po devíti letech skončí. Chceme, aby bylo do října vše hotovo,“ dodal Havlíček.

Stejně jako v minulých letech zůstanou až na krátkodobé výjimky v obou směrech dva pruhy ve zúženém profilu. Celá modernizace dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou začala v roce 2013. Stavba spočívá v kompletním odstranění původního povrchu i podloží a vystavění nové dálnice ve stejné stopě za plného provozu, včetně všech silničních nadjezdů.

VIDEO: Tragická hromadná nehoda na D1 z října 2019.

Video
délka: 00:29.98

Hromadná nehoda na D1 David Malík