Incident se stal ve středu vpodvečer na akci Zpívání u vánočního stromu. Mikuláš s osádkou na ni dorazil na saních taženými koňmi. „Přestože byla silnice uzavřena a žádná vozidla místem neprojížděla, koňské spřežení se splašilo. Koně totiž vylekal ohňostroj, který se u vánočního stromu pořádal,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Vozka se sice snažil koně ukočírovat, spřežení ale zachytilo holčičku, která vešla do silnice. Dívenka totiž podle policie vůbec nevnímala situaci, protože telefonovala.

„Můžeme mluvit o velkém štěstí, že saně dívku pouze srazily na zem, ale nepřejely ji,“ podotkla mluvčí.

Bez zranění

Holčičku si podle ní po nehodě převzali rodiče, nemusela ani nikam na ošetření. „Pokud se nevyskytnou nějaké dodatečné komplikace, věc řešíme bez zranění,“ doplnila mluvčí.

Pořadatelé obdobných akcí by podle policie měli vyhodnotit veškerá rizika. Organizátoři se snaží připravit malým i velkým návštěvníkům krásné zážitky, v první řadě by ale měli předcházet nebezpečným situacím, podotkla mluvčí. „Bohužel i při této události se potvrdilo, že telefonování mobilním telefonem rozptyluje pozornost natolik, že člověk dostatečně nevnímá dění kolem sebe,“ dodala.