„Obyvatelé Brna mohou opět snadno zjistit, kdo se stará o bezpečí a pořádek v jejich ulici. Všech 70 územářů (strážníků, kteří se starají o určité území města – pozn. red.) souhlasilo se zveřejněním svého jména na webu a je možné jim poslat přímou zprávu. Velká většina z nich tam má i fotografii,“ uvedl Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Na webu ZDE si každý na mapě Brna může snadno zjistit, na koho se může v případě potřeby obrátit. Stačí jen kliknout územní část města a následně jednotlivé ulice. Vzápětí se jim objeví jméno strážníka i s kontaktem.

Zákon neporušují

Ochota strážníků potěšila primátorku Brna Markétu Vaňkovou. „Možnost obrátit se na konkrétního člověka je mnohem osobnější než anonymní odkaz na podatelnu či služebnu. Toto je správná cesta,“ pochválila je.

Projekt Poznej svého strážníka založený v roce 2012 se podle Městské policie Brno osvědčil. „Jeho prostřednictvím jsme přijali stovky zpráv. Fungoval až do loňského roku, kdy musel být kvůli ochraně osobních údajů zastaven. Tím, že všichni strážníci souhlasili se zveřejním údajů, nic neporušujeme,“ vysvětlil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

VIDEO: Brněnští strážníci jsou hodně vidět a když je potřeba, zasáhnou i mimo službu.

Video
délka: 00:53

Holýma rukama zpacifikoval lupiče. Hynek Zdeněk, blesk.cz