Největší šok připravili několika pozdním hostům v baru na Legionářské ulici. „Jeden z nich vešel dovnitř, chvíli koukal a pak dal zpátečku. Jeho parťák stál u dveří,“ popsala neuvěřitelnou scénu barmanka. Záznam z kamery u vchodu do podniku ukazuje, jak někteří z hostů vzápětí míří k silnici, aby uvěřili, že množství alkoholu, které jim v krvi koluje, není ještě tak vysoké...

Informace se před půlnocí dostala ke starostovi Kuřimi Drago Sukalovskému. „Volala policie, že u hřbitova pobíhají dva osli, že je odchytí, a kam prý je dáme. O půl jedné je odchytili a stejný dotaz. Říkám, že městskou zoo ještě nemáme a v jednu ráno opravdu nevím, kam s osly,“ reagoval starosta.

Provizorní řešení se nakonec našlo. Dvojice čtyřnohých tuláků skončila za plotem na travnatém pozemku přímo u policejní služebny. Spokojené lichokopytníky si pak ráno odvedli domů majitelé farmy z nedaleké Zlobice.

Video
délka: 00:28
360p

Oslí párek si vyrazil na noční procházku Kuřimí. Blesk TV Zdeněk Matyáš

Pochvala na adresu policistů     

Na sociálních sítích sklidili nakonec muži zákona pochvalné komentáře. „Policisté jim dali vodu, chleba, usmívali se, co mají za plotem, oslíci byli v klidu. Policie ČR, dobrá práce,“ napsala jedna z diskutujících.

Pro další ženu to bylo zpestření časné ranní cesty do práce. „Mě to pobavilo, když jsem šla ráno v 5.30 kolem na autobus. Říkala jsem si, jestli se mi to nezdálo. Jeden z nich měl evidentní radost, že jde konečně někdo okolo a začal mrskat svojí oháňkou.“

Fotogalerie
6 fotografií