Řada fanoušků dorazila na Zelný trh v předstihu, chtěli stát co nejblíže pódiu a svým modlám. Kometa, hráči a vedení, vyrazila na oslavu stylově po brněnsku – modrobílou šalinou. Masarykův pohár hlídal na sedačce obránce Jan Štencel. „Snad ten převoz přežije,“ mrkal na spoluhráče.

Video
délka: 00:44
360p

Hráči Komety vyrazili oslavovat na Zelný trh s fanoušky modrobílou šalinou Blesk TV Zdeněk Matyáš

Na hráče po trase mávaly stovky lidí. Příjezd do centra spustil gejzír nadšení. Deset tisíc příznivců připravilo hokejovému mistrovi triumfální uvítání. K tomu pivo za 13 korun, dunící hudba s klubovými chorály a stěžejními písněmi Raketou na Mars Věry Špinarové a We Are The Champions od  Queen.

Jeden za druhým stoupali hráči na pódiu, upíjeli pivo z tupláků a užívali si parádní atmosféru. Každý také dostal od moderátora příležitost sdělil davu své pocity a dojmy. „Je mnohem těžší něco obhájit. Jsem rád, že jsem mohl být s klukama u toho." svěřil se tahoun týmu Martin Erat.

„Je to něco neuvěřitelného, co prožíváme. Díky fanouškům i všem klukům v týmu, řekl kapitán Komety Leoš Čermák.

Asi nejvíc pobavil fanoušky kanadský útočník Alexander Mallet, když dostal otázku, jestli se během pobytu v Brně naučil česky. „Dobré ráno, dobrý den, dobrý večer," odpověděl a sklidil velký potlesk..

Zlatý hattrick?

„Kluci to mají v krvi, když zůstanou spolu, nic není nemožné,“ reagoval trenér Kamil Pokorný na častý dotaz, zda může Kometa vyhrát extraligu třikrát v řadě. Ale největší aplaus sklidil šéf Komety Libor Zábranský.

Muž, který Kometu před lety vyvedl z pekla k nebeským výšinám. Brno prožilo bouřlivou sobotu, v hospodách a barech se bude třináctka zapíjet hluboko do noci. Pro klubovou historii je to šťastné číslo.

Video
délka: 00:28
360p

Kometa přijela šalinou, oslavy se táhly do noci Blesk TV Zdeněk Matyáš

Fotogalerie
24 fotografií