„Od podobných akcí se rozhodně distancujeme a nikdo z vedení města tam určitě nepůjde. V pohotovosti ale určitě bude městská policie, která bude na celou akci dohlížet. Bezpečnostní opatření budou podobná, jako když tady koncertoval Ortel,“ upřesnil Janda.

Organizátorem besedy je Pavel Tichopádek z Uherského Hradiště, který žádné problémy neočekává. „Podobnou besedu jsme měli už ve Zlíně a proběhla v poklidu. Trvala přibližně půldruhé hodiny a po ní následovala ještě autogramiáda a prodej reklamních předmětů,“ upřesnil pořadatel akce.

Zájemci o besedu se mají na místě dozvědět více faktů o Kajínkově případu, než jich zaznělo v televizi. Domů si na svátek Valentýna mohou odnést originální suvenýr. „Kromě knih a triček to bude například i Jiří Kajínek – víno jen pro odvážné,“ dodal Tichopádek.

V předprodeji si koupilo vstupenky přibližně 200 lidí. Pořadatel přitom čekal ještě vyšší zájem. Mnohé ale mohlo odradit vstupné ve výši 330 korun. „Je přibližně na stejné úrovni jako divadelní představení Válka Roseových s Michalem Dlouhým a Kateřinou Lojdodou, které se uskuteční dnes,“ porovnal ceny ředitel Domu kultury Marcel Řimák.

VIDEO: První slova Kajínka po loňksém propuštění na svobodu: Radši umřu na svobodě, než ve vězení.

Video
délka: 05:05
720p 480p 360p 240p

První slova Kajínka na svobodě: Radši umřu na svobodě, než ve vězení Petr Soukup, David Vaníček, Tomáš Koníček

VIDEO: Jiřího Kajínka (56) těší, že lidé, se kterými se potkal, nevěří, že někoho zavraždil.

Video
délka: 00:32
1080p 720p 480p 360p 240p

Jiřího Kajínka (56) těší, že lidé, se kterými se potkal, nevěří, že někoho zavraždil. Hynek Zdeněk

VIDEO: Kajínek opět v poutech! Zásahovku na něj přivolal kolemjdoucí!

Video
délka: 01:14
1080p 720p 360p

Kajínek opět v poutech! Zásahovku na něj přivolal kolemjdoucí! FTV Prima

Fotogalerie
33 fotografií