„Vrtulník jsme zabezpečili, aby nedošlo k požáru,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák. Šlo o malý dvoumístný vrtulník typu Robinson. Spadl kolem půl jedenácté na pole, jen deset metrů od základny Alfa, odkud dříve startovaly vrtulníky záchranky.

Video
délka: 00:48
360p

Nehoda malého vrtulníku poblíž letiště v Brně-Tuřanech si vyžádala středně těžká zranění dvoučlenné posádky. Zdeněk Matyáš

„Leží na břiše, zadní část ocasu vrtule se odlomila a leží kus od vrtulníku. Ohnuté jsou listy hlavní vrtule,“ dodal Dvořák.

„Na místě byly dvě posádky bez lékaře,“ uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková a dodala: „Oba pacienty transportujeme po ošetření do fakultní nemocnice v Bohunicích, jednoho na urgentní příjem a druhého do traumacentra.“ Zraněné nebylo potřeba vyprošťovat.

Video
délka: 00:43
360p

Mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková popisuje zásah zdravotníků na místě nehody Zdeněk Matyáš

Vyšetřování havárie se ujali policisté společně se zástupci Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod.  Jeden z pilotů podstoupil i přes zranění dechovou zkoušku. „Výsledek byl negativní. U druhého člena  posádky bude vzhledem k jeho stavu proveden odběr krve,“ poznamenal policejní mluvčí Pavel Šváb. Výše škody na poškozeném stroji zatím není známa.

Video
délka: 01:06
360p

Policejní mluvčí Pavel Šváb k nehodě vrtulníku a vyšetřování Zdeněk Matyáš

 

Fotogalerie
13 fotografií