Muž odsouzený za dvojnásobnou vraždu na doživotí a letos v květnu omilostněný prezidentem Milošem Zemanem se během čtvrt roku proměnil z nejznámějšího českého trestance v bodrého brněnského patriota. Podle jeho nového mercedesu se mu tady zřejmě daří dobře. „Hlavně na Bystrc nedám dopustit. Žije se tu klidně a skvěle,“ použije Jiří Kajínek mimoděk už i moravské příslovce.

Blesk jej zastihl odpoledne, po dobrém obědě. Opálený, s vyžehleným obličejem a ve vypasovaném triku si to v poklidu šinul s pytlíkem na odpadky ke kontejneru. Jiří Kajínek žije na místním sídlišti v bytě u své přítelkyně, psycholožky Magdy.

„Je tu dobře,“ svěřil se Blesku. Aby ne. Z okna panelového bytu se dívá přímo na Brněnskou přehradu, místně nazývanou Prýgl. „Akorát tam jedu. Oblíbil jsem si to tam,“ máchl rukou k přehradní nádrži. A i když to má z bytu na pláž volnou procházkou necelý kilometr, nasedl do svého zbrusu nového mercedesu třídy E, který stojí podle vybavení do dvou milionů, zařadil a odfrčel na své pravidelné odpolední koupání.

Do Brna ho přivedla láska

Jak se ocitl Kajínek v Brně? Zavedla ho tam láska! S paní Magdou se poznal ve vězení, kde ho navštěvovala v roli psycholožky. Když opustil vězení, ihned se s ní sešel a první večer na svobodě strávili v Praze. Prošli si Karlův most, jezdili na lodičkách po Vltavě… Pak se spolu přemístili do Brna, kde paní Magda žije v panelákovém bytě na sídlišti Brno-Bystrc. Byli zastiženi, jak spolu chodí nakupovat, autem paní Magdy se také vydali za sestrou Jiřího Kajínka, která žije ve východočeské vsi Prachovice, kde se Kajínek narodil.

VIDEO: První slova Kajínka na svobodě: Radši umřu na svobodě, než ve vězení.

Video
délka: 05:05.02
Video se připravuje ...

První slova Kajínka na svobodě: Radši umřu na svobodě, než ve vězení Petr Soukup, David Vaníček, Tomáš Koníček

VIDEO: Jiří Kajínek se ocitl v Brně pod »palbou« dotazů.

Video
délka: 00:25.37
Video se připravuje ...

Jiří Kajínek se ocitl v Brně pod "palbou" dotazů novinářů. Hynek Zdeněk

Fotogalerie
25 fotografií