„Máme k dispozici potřebné pozemky a v současné době provádíme studii na dostavbu. Ta by měla nabídnout atrakce známé z nejlepších světových vodních parků. Hotovo by mělo být do dvou let,“ slibuje ředitel akvaparku Petr Pavlacký.

Pavlacký dal zároveň nahlédnout pod pokličku připravovaných novinek. „Celou část nové části areálu by měla procházet tzv. divoká řeka kombinovaná s pomalou, kterou vlastně bude možné využít i třeba pro přepravu z jedné části areálu na druhou. Bude procházet například také tunelem. Další zvláštností bude rozsáhlý dětský vodní svět pro ty nejmenší, který bude obsahovat mnoho aktivních vodních prvků," upřesnil Pavlacký.

Největším magnetem se ale patrně stane gigantická vodní atrakce, jejíž finální podoba v projektu nyní vzniká. „Můžeme prozradit, že bude sjízdná na rodinných raftech, kdy tato atrakce bude umožňovat nejen jízdu z kopce, jak ji známe z běžných atrakcí, ale také směrem nahoru, do kopce, díky vodním proudům zabudovaných do atrakce samotné," upřesnil ředitel Aqualandu.

Na letošek chystá akvapark nové rodinné apartmány a investice do vybavení konferenční místnosti. „Další provozní vylepšení návštěvník ani neuvidí. Spočívat budou v šetření nákladů, které umožní držet cenu vstupného nízko,“ vysvětlila mluvčí akvaparku Karolína Křenková.

Aqualand Moravia těží ze své polohy poblíž slovenských i rakouských hranic. „U našich zahraničních sousedů nemá v dojezdové vzdálenosti náš areál obdoby. Výsledkem je, že z každých deseti turistů je jich šest z České republiky, dva ze Slovenska a dva z Rakouska,“ doplnil Pavlacký.

Loni navštívilo Aqualand Moravia přes 700 tisíc návštěvníků, díky čemuž se zařadil na 7. místo TOP 10 turistických cílů České republiky. Prvenství si udržel Pražský hrad, druhá byla Zoo Praha.

Fotogalerie
9 fotografií