Román Emily Brontëové vyšel v roce 1847 pod mužským pseudonymem. "Na Větrné hůrce je jeden z nejsilnějších evropských románů vůbec, i skoro po 170 letech od vzniku jsou některé jeho situace šokujícím způsobem syrové a emocionálně hutné," uvedl autor dramatizace Šotkovský. Do scénáře zařadil také básně Johna Keatse.

Kniha vypráví příběh několika rodin žijících na samotách uprostřed nehostinných vřesovišť. Láska je v ní líčena jako cit zběsilý, nevyzpytatelný, bolestivý a tajemný.

"V naší adaptaci se zaměříme především na hlavní dvě dvojice - Kateřinu a Heathcliffa a sourozence Isabellu a Edgara Lintonovy. Vypravěčkou příběhu pak bude stará chůva Nelly Deanová, která zaujímá v dramatizaci také významné místo," doplnil dramaturg Miroslav Ondra.

Novinky připravují na leden také další brněnské scény. Divadlo Feste uvede 12. ledna v Bajkazylu hru norského dramatika Frederika Brattberga Návraty. Autor bude na místě. Divadlo Bolka Polívky nasadí na repertoár Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho. Principál souboru si zahraje s Petrem Halberstadtem, Radimem Fialou a Pavlem Liškou. Premiéra bude 16. ledna.