Hollan na internetu napsal, že měl ve středu možnost zahájit v Bruselu výstavu o vile Tugendhat. "Architektuře nerozumím, proto jsem zazpíval svoji obligátní písničku o dědovi, který měl se svou rodinou coby hrdina východní fronty dostat Tugendhatku k obývání, o tom, že v Brně bývalo dříve vícero národností, které jsme si dílem zplynovali, dílem vyhnali, a město tím trpí dodnes. Však jsme se proto tento rok jako Brno poprvé oficiálně omluvili neprávem vyhnaným německým obyvatelům po druhé světové válce," uvedl.

A právě slova o zplynování Hašek kritizuje. "Důrazně upozorňuji, že my Češi jsme si opravdu v minulosti nikoho nezplynovali. Za svoje skandální slova by se měl náměstek brněnského primátora omluvit," uvedl Hašek.

Hollan se omluvit nehodlá. "S panem hejtmanem nehodlám polemizovat od jeho nenávistného postoje proti Pouti smíření. Ať si říká co chce a popírá jak poválečné vyhnání Němců, tak kolaboranství části Čechů, kteří aktivně participovali na likvidaci židovského či romského obyvatelstva, což připomíná dodnes stojící prasečák v Letech jako symbol ostentativní neochoty uznat náš díl viny na válečných hrůzách. Podle něj jsme svatý národ bez chyb," řekl ČTK.

Oba politici zastávali už v minulosti rozdílné názory na omluvu Brna Němcům za jejich odsun po druhé světové válce. Zatímco Hollan to považoval za dobré gesto, Hašek tvrdil, že by se měli Němci omlouvat Čechům. Oba mají také rozdílný názor na současnou přílivovou vlnu migrantů. Zatímco Hollan by migranty přijímal a považuje je za chudáky prchající před válkou, Hašek chce pomoct zbídačeným rodinám s dětmi, ale nesouhlasí s kvótami na přerozdělování uprchlíků. Upozorňuje, že ne všichni běženci utíkají před válkou, ale mohou být i ekonomickými migranty, kteří jdou do Evropy kvůli lákavému sociálnímu systému.