"Pozvali jsme do Brna zástupce muzea, přijel se podívat na konci listopadu. Ale jsou na tom s prostorem stejně špatně jako my," podotkl Valníček. Ročně tak bude stát údržba přes 50.000 korun, než se najde někdo, kdo bude mít o loď zájem a bude si ji moci odvézt. "Je potřeba ji natřít a konzervovat. V zimě bude venku trpět, ale v hangáru není místo," řekl Valníček.

Loď je možné prodat, ovšem nový majitel s ní musí nakládat podle zákona o kulturních památkách, což prodej výrazně ztěžuje. Dopravní podnik se proto snažil prohlášení za kulturní památku zabránit. "Loď nepotřebujeme, ale musíme se o ni starat," řekl Valníček. Ministerstvo kultury rozhodlo letos v květnu na základě odborných stanovisek Národního technického muzea a Technického muzea v Brně.

Loď Dallas, která jezdila až do roku 1992 pod jménem Moskva, byla posledním dochovaným kusem z lodních dílen dopravního podniku svého druhu. Je to dvoupalubní loď poháněná elektrickým motorem. Řada dílů je stále původních, některé dokonce ze starých tramvají.

Dopravní podnik má ještě řadu exponátů kolejové dopravy, trolejbusy a autobusy, ale ani pro ty nemá prostory, kde by je bylo možné vystavit. Tramvaje stojí v hale v Líšni, kam se lze podívat jen po předchozí domluvě, trolejbusy a autobusy jsou schované v areálu v Řečkovicích, kde se čas od času pořádá den otevřených dveří.