„Účinkuje 850 lidí z 50 souborů, osobnosti, sbory i cimbálové a lidové muziky od nás i ze zahraničí. Přímo ze svých domovů nabízejí ve vysílání iFolklor.cz divákům tance i písně svého regionu,“ řekl ředitel Ústavu lidové kultury Martin Šimša.

Program potrvá do neděle a kopíruje pořady, který by se odehrály živě ve Strážnici v parku.

Folklor z cukráren i hospůdek

 „I když se v současné době hygienická pravidla postupně rozvolňují, koncentrace až 30 000 návštěvníků, kteří na strážnický festival obvykle zavítají, není možná,“ vysvětlil zrušení živého festivalu Šimša.

Pořadatelé proto vyzvali příznivce folkloru, aby si online program nejvýznamnějšího folklorního festivalu ve střední Evropě užili ze svých domovů.

Dobrou alternativou ke společnému setkání mohou být třeba iFolklorní hnízda. Jedná se o vinařství, cukrárny, restaurace či hospůdky, které se do projektu přihlásí a které nabídnou vysílání iFolklorní Strážnice svým hostům. Samotná iFolklorní  hnízda se mohou do vysílání také zapojit formou živých pozdravů“, nastínila Magdalena Múčková ze spolku iFolklor.

Zrušili i vinobraní

Podobný osud má i vyhlášení Znojemské vinobraní. To navštíví až 90 tisíc lidí. Uskutečnit se mělo od 11. do 13. září a organizátoři nyní oznámili, že jej pro letošek ruší.

Fotogalerie
11 fotografií