15. říjen 2019
Svátek slaví Tereza, zítra Havel

Tipy na dětský den v Brně: Skákací boty, mažoretky i čtyři mušketýři

/
 • Tipy na dětský den v Brně. Skákací boty, mažoretky i čtyři mušketýři
  30. května 2019 ● 15:38

  Nevíte, kam v Brně vyrazit s dětmi na jejich den? Mám pro vás několik tipů. Akce jsou většinou zdarma či dobrovolné a program je skutečně pestrý – děti se mohou těšit i na chůzi na chůdách, lukostřelbu či dobové středověké hry.

 • 1.

  Victoria pro postižené děti v Zoo Brno

  V sobotu 1. června se bude v Zoo Brno již popáté konat Dětský den s úsměvem. Děti si budou moci vyzkoušet skákací boty, karate, malování na obličej, či in-line brusle. Odpoledne zpříjemní dvě pohádky, pěvecké vystoupení známé zpěvačky Victorie, ukázka práce psovodů či komentovaná setkání se zvířaty. Celá akce se podobně jako v minulých letech uskutečňuje pod patronátem charitativní organizace Velvet Smile, která program připravila. „Pátý ročník je vlastně malé jubileum. Mezi zvířata na Mniší horu se s Dětským dnem rádi vracíme. Věřím, že si návštěvníci odnesou nejen krásné zážitky, ale také povědomí o naší práci, která pomáhá nemocným a postiženým dětem a obětem domácího násilí. Děkujeme všem, kdo přispěje dobré věci,“ uvedla ředitelka organizace Velvet Smile Věra Kadlecová. Vstupné do zoo je běžné, na charitu lze přispět na jednotlivých stanovištích.

  Victoria pro postižené děti v Zoo Brno
  Autor: Archiv ZOO Brno

 • 2.

  Čtyři mušketýři v Dělnickém domě

  Letošní Dětský den na Dělňáku je historicky zaměřený – děti si udělají výlet do minulosti. Vypraví se do časů vlády krále Karla IV., do období zlatého věku pirátů a taky za čtyřmi mušketýry. Program sestává z jednotlivých šermířských vystoupení. Zajímavostí je možnost vyzkoušet si středověké hry. „Soutěž v lukostřelbě proběhne pod dohledem kostýmovaného střelmistra. Středověký úpol, souboj chráněnými holemi na špalíčcích, ustojí ten, kdo má lepší balanc a obratnost. Kubb je středověká hra zaměřená na přesnost a strategické myšlení, v níž proti sobě stojí dva týmy. Každý tým může mít 2 až 12 hráčů. Vyhrává ten tým, který pomocí kolíků srazí všechny vojáky (kubby) soupeře a následně i krále, který stojí uprostřed hrací plochy,“ vysvětluje organizátor Roman Burián. Vstupné na akci je dobrovolné.

  Čtyři mušketýři v Dělnickém domě
  Autor: Archiv Dělnický dům

 • 3.

  Skákací hrad a diskotéka na Líšeňské

  V sobotu 1. června mezi půl třetí a půl sedmou odpolední se v areálu Bzzzukot na ulici Líšeňská koná Dětský den, který pořádá městská část Brno-Židenice. Vstup je zdarma, včetně skákacího hradu a malování na obličej. „Postavíme šest stanovišť, kde děti budou plnit různé úkoly. Kupříkladu budou skákat v pytli, lovit rybičky, házet kroužky či procházet tunelem. Za splnění úkolů dostanou razítka a za všechny razítka pak dárečky. Následně se bude konat s DJ Karlem Hejlem diskotéka, vystoupí i moderní gymnastiky a mažoretky,“ slibuje Kulturní referentka MČ Brno-Židenice Lucie Stossová.

  Skákací hrad a diskotéka na Líšeňské
  Autor: Archiv MČ Brno-Žabovřesky

 • 4.

  Lezení po laně a bambulák v Hangáru

  V lezeckém centru Hangár na Pražákové ulici je 1. června připraven program už od 10. hodiny dopolední. Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet lezení na laně, chůzi na chůdách nebo po slackline (popruh upevněný mezi dvěma body), budou si moci zahrát puzzle, pexeso, nebo třeba vyrobit Bambuláka. „Pro děti všech věkových kategorií jsme si připravili celkem šest soutěžních stanovišť. V rámci každé disciplíny účastníci prověří nejen své fyzické schopnosti, ale také přesnost, koordinaci a dokonce i paměť. Na některých stanovištích budou děti soutěžit přímo na lezecké stěně, dále je čeká například opičí dráha nebo hod na cíl,“ říká manažerka Markéta Nováčková. Vstupné na akci je dobrovolné.

  Lezení po laně a bambulák v Hangáru
  Autor: Archiv Hangár

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy