Horňáci, kteří jediní v Česku dosud pěstují opravdový starobylý folklor, s sebou stylově přivezou i nejoblíbenější písničku T. G. Masaryka. A zahrají ji přesně tak, jak ji Masaryk rád zpívával. Lidovka Teče voda, teče pres velický majír dá proto i název celému slavnostnímu koncertu.

„Hrát přijedou horňáčtí muzikanti napříč generacemi. V čele s legendárním primášem Martinem Hrbáčem. Nikdy jich tolik v Praze nevystupovalo,“ řekl Blesku Břetislav Rychlík, který se podílí na režii unikátního večera.

Video
délka: 01:56.88

Masarykova nejoblíbenější písnička Teče voda, teče FB

Protože se bude slavit Československo, doprovodí hudce z Moravy Kopaničiarska muzika Martina Janšta z Košarísk, které jsou rodištěm M. R. Štefánika.

V roce 1895 jeli Horňáci do Prahy na Národopisnou výstavu tři týdny na žebřiňácích. O víkendu dorazí pohodlně autobusy, které jim vypravila obec Velká nad Veličkou.

Kdo vše v Rudolfinu při galavečeru zahraje?

Horňácká muzika Petra Mičky, Martin Hrbáč, Martin Čambal, Anna Šajdlerová, Veronika Malatincová, Janíček Pavlík, horňácký mužský sbor, Kopaničiarska muzika Martina Janšta z Košarísk, sólisté a tanečníci Folklórneho súboru Brezová, Smyčcové kvarteto Jiřího Pospíchala, Jiří Hradil a nu-jazzová kapela Lesní zvěř, Dušan Holý (klavír), Thomas Prchal (violoncello).