Akce vznikla v roce 2013 jako lokální festival. Chtěli jsme představit místní kapely, mezitím jsme se hodně rozrostli,“ usmívá se pořadatel Jiří Nevěřil a dodává, že lokace na fotbalovém hřišti v Obřanech je novinkou.

Festival je multižánrový, neorientuje se jen na hudbu. Součástí programu byl dvoudenní koncert sedmnácti různých, především lokálních brněnských kapel, divadelní představení a výtvarné dílny.

Video
délka: 00:57
720p 360p

Multižánrový festival se konal již pošesté. Markéta Malá

Recept od pětileté soutěžící

Soutěže ve vaření či pečení jsou součástí akce už od jejího prvního ročníku. „Pokaždé posuzujeme něco jiného. Střídáme slané a sladké zadání. Loni jsme hodnotili domácí sekanou, letos koláče,“ prozrazuje hlavní porotkyně Zdena Slaná.

Udělují se vždy první tři ceny a jedno či dvě speciální uznání. „Loni dostala zvláštní cenu pětiletá holčička, která nejen přinesla sekanou, ale hlavně sama sepsala recept. Neuvěřitelné, už uměla psát,“ vzpomíná Slaná.

Nezapomínalo se ani na speciální nápoje. „Dávám si ruskou citronádu, neboli vodku, a pozor, moravský mošt je ve skutečnosti hruškovice,“ dodal jeden ze zákazníků Petr Slabý.