Za návštěvu podle pořadatelů stojí každý jeho koncert. Nikdy totiž není dopředu jasné, co a v jaké úpravě Dylan zahraje. „Největších hitů má tolik, že by zaplnily několik večerů,“ uvedl Petr Novák z agentury Live Nation.

Dylan má za sebou více než pětapadesátiletou kariéru, napsal přes 500 písní, z nichž mnohé se dočkaly nespočtu coververzí a zpívají je lidé po celém světě.

Sám prodělal několik stylových proměn, začínal jako folkový písničkář, poté se postavil do čela elektrifikované rockové kapely.

V posledních letech se Dylan věnoval například písním z repertoáru Franka Sinatry. Ke klasickým americkým melodiím sáhl také na poslední nahrávce Triplicate, která vyšla letos na jaře.

V roce 1988 se Dylan vydal na Nikdy nekončící turné (Never Ending Tour) a je na něm dodnes. Ročně to znamená kolem stovky koncertů po celém světě.

Dylan je rovněž uznávaným literátem, získal jako první rockový hudebník v historii Pulitzerovu cenu, hrál v několika filmech a na svých cestách maluje. Je také prvním písničkářem, který dostal Nobelovu cenu za literaturu. Švédská akademie ho vyznamenala za vytváření poetických novotvarů ve velké tradici amerického písničkářství.

Vstupenky jdou do prodeje v pátek v síti Ticketpro v cenách od 1690 do 2390 korun. V roce 2014 Dylan do pražské 02 areny přilákal 6000 lidí, všechna místa byla k sezení. Kapacita haly Vodova je o něco menší.

VIDEO: V létě proběhla v Praze výstava Dylanových obrazů.

Video
délka: 01:37
1080p 720p 480p 360p 240p

Výstava Boba Dylana v Praze Tadeáš Provazník