Navrhovaný dům se začleňuje do stávající lokality skrze ozeleněné střechy a do značné míry je v prostředí maskován. V přímé návaznosti na tvarování terénu byl stanoven systém pěších stezek, respektive běžeckých okruhů: velký pěší okruh kolem celého areálu, malý okruh kolem centrální oválné plochy a stezky do parkového návrší,“ upřesnil architekt Tomáš Doležal.

Součástí dětského sportovně-kulturního centra Staré Brno bude i mateřská škola s kapacitou do 50 dětí. Nově zde vznikne i tělocvična, společenský sál, knihovna či kavárna. Vyjma části s knihovnou je objekt jednopodlažní, aby podle architekta svou výškou nekonkurovala blízké zvonici augustiniánského kláštera.

Podle radního Brna-střed Petra Bořeckého je řešená lokalita v současné době nevyužívána. „Její revitalizace tak bude ideálním doplněním chybějící občanské vybavenosti nejen na Starém Brně. Vítězný návrh vychází z předpokladu, že hlavní kvalitou lokality je její přírodní charakter,“ upřesnil Bořecký.

Kolik bude volnočasové centrum stát a kdy začne sloužit veřejnosti, není zatím přesně dané. „Vypíšeme nyní výběrové řízení a podle jeho výsledku budeme znát konečnou cenu, zahájení prací a spuštění provozu,“ vysvětlila mluvčí Brna-střed Kateřina Dobešová.

VIDEO: Brno se postupně mění. Takto vypadala proměna mrakodrapu v centru Brna.

Video
délka: 02:35.00

Takto proměnu mrakodrapu v centru Brna zachytila kamera. Video vznikalo celý rok tak, že každý den vznikl jeden snímek. Šumavská Tower s.r.o.

Fotogalerie
12 fotografií