Pro jezdce šampionátu je závod na Masarykově okruhu jediným, který v sezoně absolvují mimo Itálii. Pořadatelé přitom očekávají, že nepůjde výhradně o závodníky z Apeninského poloostrova. „Máme potvrzené, že přijedou zkušení jezdci z celé Evropy,“ uvedl mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč.

Italové se do Brna už moc těší. „Pro týmy národní série nikdy není jednoduché vycestovat za hranice. Přesto se nám podařilo dát dohromady velmi zajímavý závodní víkend s atraktivní startovní listinou. Na místní trať se těšíme. Je dlouhá, široká a hlavně rychlá. Zkrátka nabízí všechno, co má správný závodní okruh mít,“ vyjmenoval hlavní pozitiva prezident závodu Sergio Peroni.

Diváci se mohou těšit na pět vypsaných kategorií, kterým dominuje tříhodinový vytrvalostní závod. V něm se objeví cestovní, GT a historické vozy.

„Stroje těchto tříd pojedou společně, byť bodování bude samostatné. Během 3 hodin, po které závod trvá, musí týmy absolvovat dvě zastávky v boxech, při kterých se vymění řidiči,“ představila klání manažerka závodu Jana Božková z Automotodromu Brno.

Na startovním roštu se objeví favorité na celkové vítězství v šampionátu. V tzv. Gold Cupu, který je vyčleněn pro závody GT vozů, to bude například dvojice bratrů Zumsteinových v Mercedesu GT, kteří stylem start-cíl zvítězili v prvním závodě sezony na trati v Mugellu. Konkurencí jim budou především držitelé loňského titulu Biter a Kocabiyik pilotující BMW Z4.

Součástí Gruppo Peroni je i oficiální italský šampionát historických vozů. Díky tomu závod disponuje dostatečnou autoritou, aby se ve startovní listině objevily ikonické vozy, jako jsou Porsche 935 Turbo, Jaguar typu E nebo auta specializovaných britských značek TVR a Davrian.

Sobota:
9.00 – 14.55 tréninky
15.05 – 18.20 kvalifikace
Neděle:
9.00 – 17.45 závody

VIDEO: Masarykův okruh láká nejen italské jezdce, ale i tuzemské profesionální i amatérské řidiče.

Video
délka: 04:31.47

Sportovní auta, rychlé reakce řidičů a sličné hostesky dominovaly tunning show na Masarykově okruhu v Brně. Hynek Zdeněk

Fotogalerie
3 fotografie