Přivaděč ve směru od Brna bude uzavřen kvůli opravě mostů. Od 30. března nebude fungovat sjezd na 226. kilometru D1 Vyškov – západ. Řidičům doporučujeme využít přivaděč na 230. kilometru Vyškov – východ,“ uvedla mluvčí policie Alice Musilová.

Řidiči, kteří pojedou ve směru na Brno, budou moci sjezd i nadále využívat. Alespoň pár týdnů. Od 15. května se situace totiž zkomplikuje ještě víc.

„Od tohoto data už bude přivaděč na 226. kilometru úplně uzavřen, a to až do 24. srpna. Řidiči tak mohou využít jen sjezdy na 230. nebo na 216. kilometru,“ upozornila mluvčí policie.

Kvůli uzavření přivaděče očekává policie větší hustotu silničního provozu ve Vyškově. „Apelujeme proto na řidiče a další účastníky silničního provozu, aby zachovali klid a rozvahu a počítali v tomto období s větší dopravní zatížeností okresního města,“ upozornila policejní mluvčí.

VIDEO: Komplikace v dopravě čekají řidiče na jižní Moravě i u Pasohlávek, kde je kvůli špatnému stavu mostu snížena rychlost a zachován jen jeden jízdní pruh.

Video
délka: 00:41

Silničáři zavřeli o víkendu most přes vodní nádrž Nové Mlýny na silnici I/52. Dělali na něm zátěžové testy, je totiž v havarijním stavu. Hynek Zdeněk