Při nehodě na dálnici D2 u Hustopečí na Břeclavsku v pondělí odpoledne zemřeli dva lidé, dalších osm utrpělo zranění, řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek. Za sjezdem na Hustopeče ve směru na Brno se před 17:00 srazila dvě osobní auta a dodávka.

Nehoda se stala v místě prací na údržbě dálnice, oba mrtví jsou silničáři, kteří tam pracovali, uvedl Malášek. Dálnice D2 je ve směru na Brno uzavřená, pokračují záchranářské práce. Místo lze objet přes Hustopeče a Židlochovice, vzhledem k hustému provozu lze předpokládat zdržení i na objízdné trase.

„Jeden člověk utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem a zemřel ještě před naším příjezdem, druhého zraněného v bezvědomí se snažili záchranáři oživit, bohužel pokusy o oživení nebyly úspěšné. Osm středně a lehce zraněných pacientů jsme odvezli do brněnských nemocnic a Nemocnice Břeclav,“ řekl ČTK mluvčí záchranářů Lukáš Dvořáček.

Na místo vyjely dvě záchranářské posádky s lékařem, tři bez lékaře i velkokapacitní sanitka. O pomoc požádali záchranáři o kolegy z Vysočiny, kteří na místo poslali vrtulník, ten byl ale v průběhu záchranné akce odvolán.

Jako první byli na místě hasiči. „Dorazily tři jednotky z Hustopečí, Židlochovic a Břeclavi, na místě byla tři havarovaná vozidla. Hasiči začali poskytovat první pomoc do příjezdu záchranářů. Poté provedli protipožární opatření na havarovaných autech,“ doplnil mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Video
Video se připravuje ...

Srážka tramvají (24. srpna 2023) Aktu.cz

Fotogalerie
10 fotografií