Namol opilý Kopačka naložil do fordu své potomky ve věku 2 a 12 let. Při opilecké jízdě postupně naboural čtyři auta. Když měl v patách hlídku strážníků, dupnul na plyn a snažil se je setřást.

Ujížděl jako šílený

„Opilce řítícího se Znojmem si všiml strážník, který měl volno. Okamžitě uvědomil své kolegy ve službě. Opilecká jízda skončila na kruhovém objezdu ulic Jarošova a Kuchařovická, kde strážníci stříbrný ford zablokovali,“ popsal událost ředitel znojemských strážníků Petr Hladký. Hazardér skončil před zraky svých vyděšených potomků na zemi v poutech, nadýchal 2,61 promile.

Okresní soud ve Znojmě muži za obecné ohrožení, ohrožování výchovy dítěte, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky uložil 4 a půl roku vězení. Kopačkovi se to zdálo příliš a odvolal se. Jenže u Krajského soudu v Brně ve středu tvrdě narazil, byť tvrdil, že všeho lituje. 

Soud: Neskutečný hazard

„Spáchal několik trestných činů vysoké společenské škodlivosti,“ řekla soudkyně Hana Kleinová. Navíc ji rozladil fakt, že se proti původnímu rozsudku neodvolal žalobce. Odvolací senát tak neměl možnost obžalovanému „naložit“ ještě více.

„To, co se odehrálo ve Znojmě, bylo poprvé a doufám, že i naposledy. Šlo o naprostou bezohlednost vůči ostatním účastníkům provozu,“ zdůraznila Kleinová s tím, že odvolání senát zamítl. Verdikt je pravomocný.

Fotogalerie
5 fotografií