Zlodějské komando maskované kuklami a kapucemi nic neopomenulo. „Dvě hodiny po sobotní půlnoci zatarasili příjezdové cesty k centru zapálenými pneumatikami a následně násilně vstoupili jedním z nouzových vchodů do přízemí hlavní budovy,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Kladivo, motorová pila a desítky vteřin

Útočníci velkými kladivy rozbili vitríny a sebrali plata s vystaveným klenotnickým zbožím. Čtyři zloději pracovali, další pak s motorovou pilou v ruce byl připravený v případě potřeby zasáhnout. Během několika desítek sekund zloději nacpali odcizené věci do přinesených tašek a zadním nouzovým vchodem zmizeli.

Podle prodejce se ztratilo zboží za více než pět miliónů korun. „Celková škoda bude ještě vyšší. Do ní je nutné zahrnout také náklady na opravu poničeného vybavení,“ dodal mluvčí.

Video
délka: 01:54.52
Video se připravuje ...

Drsný vpád do klenotnictví na okraji Brna: Zloději zmizeli s lupem na pět milionů. Policie ČR

Zmizeli směrem na Mokrou horu

Kriminalistům se podařilo zjistit, že skupina zlodějů zamířila do lesa směrem na Mokrou horu a Jehnice. Cestou totiž pachatelé ztratili několik platíček s odcizenými šperky. V dané oblasti se také podařilo nalézt část vybavení, kterým se dostávali do vitrín.

Vyšetřovatelé se domnívají, že v uvedených obcích nebo jejich okolí, by mohli mít připravené vozidlo, se kterým odjeli. „Uvítají na tísňové lince 158 také případné informace o pohybu podezřelých osob či vozidla,“ požádal policista veřejnost o pomoc při pátrání.

Fotogalerie
7 fotografií