Dvojice seděla na lavičce ve Starém Lískovci. „Strážníci hned pochopili, že je muž v podnapilém stavu. Měl citelné problémy s vyjadřováním a na otázky hlídky téměř výlučně odpovídal jednoslovně. Proč je s dítětem kolem půlnoci venku, nedokázal nijak vysvětlit,“ uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.


Aby muž strážníkům dokázal, že je schopen se o dítě postarat, rozhodl se jim předvést samostatnou chůzi. „Svým výkonem ale strážníky rozhodně nepřesvědčil. Už po druhém kroku se totiž svalil na zem,“ pokračoval Šoba.

Dechová zkouška vysvětlila, proč muž trpěl na zesílenou gravitaci. „Nadýchal 2,63 promile. Dítě si proto přijela vyzvednout jeho matka. Strážníci se případem dále zabývají,“ dodal mluvčí brněnských strážníků.

VIDEO: Také tento táta z Brna zapomněl na to, že má hlídat malé dítě, a opil se jak zákon káže. Když mu chtěli kolemjdoucí pomoci, byl na ně ještě agresivní.

Video
délka: 01:36.70

Opilec (36) s malým dítětem spadl v Brně na schodech, když mu chtěli kolemjdoucí pomocí, zaútočil na ně pěstmi. Městská policie Brno