Krajský soud v Brně měl ve čtvrtek původně už jen vynést rozsudek. Vyžádal si ale ještě posudek na Gruzínce z azylového domu, aby získal lepší informace o jeho osobě. U cizince, který před soudem vypadal dosud téměř jak neviňátko, najednou byla vidět i jeho odvrácená tvář.


„Lékař z azylového domu upozornil na jeho agresivitu, když se dožadoval léků. Navíc vyšlo najevo, že přestože po celou dobu před soudem tvrdil, že je ženatý a žádal s ohledem na svou rodinu nízký trest, tak je ve skutečnosti rozvedený,“ upozornila předsedkyně soudního senátu Dita Řepková.

Giorgi K. (31) kradl v obchodě v centru Brna se svým komplicem cukrovinky. Oba muže strážníci po pár minutách dopadli.
Video
délka: 01:03.20

Brněnští strážníci zadrželi dvojici cizinců, kteří po krádeži zaútočili na prodavačku. Městská policie BrnoSoudkyně zároveň upozornila na kamerové záznamy z místa činu. „Je z nich viditelná jeho zuřivost ve vztahu k oběma ženám i když před ním utíkaly. Zejména útok na starší z obou prodavaček byl velmi agresivní,“ zdůraznila soudkyně. To vše přitom jen kvůli kradeným cukrovinkám za 331,80 korun!

Odvolal se

Krajský soud vzal v úvahu i všechny polehčující okolnosti: upřímnou lítost, doznání a dosavadní trestní bezúhonnost Gruzínce v České republice. Poslal ho na pět let do věznice s ostrahou, vyhostil ho z republiky na dobu neurčitou a nechal propadnout nůž ve prospěch státu. Giorgi K. přitom dostal možnost požádat o výkon trestu v Gruzii.

Přestože cizinec dostal trest na samé nejnižší hranici trestné sazby (hrozilo mu 5 až 12 let – pozn. red.), hned na místě se proti rozsudku odvolal. Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání. Rozsudek zatím není pravomocný.

Fotogalerie
5 fotografií