Své by mohli vyprávět okradení obyvatelé z Ostopovic, Troubska a přilehlých městských částech Brna, Bosonoh a Starého Lískovce. „Evidujeme případy, kdy zloděj překoná oplocení u domu a z pozemku pak odcizí snadno dostupné, avšak hodnotné předměty. Nejčastěji to bývají jízdní kola,“ prozradil policejní mluvčí David Chaloupka.

Video
délka: 00:28.10

Noční fantom přeskočí plot a ukradne nejcennější věc Policie ČR Brno

Oblíbil si Ostopovice

Nejvíc oblíbené“ jsou Ostopovice, kam k okradeným majitelům vyjížděli policisté v červnu už pětkrát. Při posledním vloupání zachytila vpád nezvané návštěvy bezpečnostní kamera.

Ze záznamu je zřejmé, že přelézt plot trvá pachateli opravdu jen chvilku. V tomto případě se mu nakonec nic ukrást nepodařilo a pozemek opustil s prázdnou,“ upozornil policista.

Nenechte cenné věci napospas

Policisté proto nabádají obyvatele uvedených obcí a městských částí k obezřetnosti. „Zvláště hodnotnější předměty by neměly zůstávat na pozemcích nezabezpečené. Všímejte si také neznámých podezřelých osob, které si mohou před krádeží obhlížet terén. Pokud lidé muže na záznamu poznají, mohou použít tísňovou linku 158,“ obrátil se policejní mluvčí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání.