Nepřehlédnutelné žluté ferrari směřovalo po Pionýrské ulici. Jenže jeho majitel bez ohledu na dopravní značku ukazující přímý směr suverénně odbočil na Lidickou. Vzápětí měl v patách policejní škodovku a k tomu pronikavou sirénu.

Kontrola dokladů a zadání údajů do databáze skončily nečekaně. „Ukázalo se, že je po něm vyhlášeno celoevropské pátrání od kolegů ze sousedního státu,“ konstatoval policejní mluvčí Petr Vala. Bližší podrobnosti k případu nejsou známy. „Z databáze není zřejmé, co konkrétního se za zatykačem skrývá,“ dodal mluvčí.

Také cizinec se tvářil překvapeně, dušoval se, že neví, o co se jedná. Nakonec se však smířil se svezením mnohem skromnější policejní škodovkou na služebnu, kde skončil v cele.

Video
délka: 01:15

Cizince (50) hledala celá Evropa, dopadla ho brněnská policie, když ve svém žlutém ferrari nedal přednost v jízdě. PČR

Diskuse na sítích: Co bude s bourákem?

Celý případ neušel pozornosti na sociálních sítích a vyvolal řadu uštěpačných poznámek „To nas..., projet celou Evropu a nechat se sbalit v Brně,“ glosoval jeden z Brňanů.

Další měli starost, co bude se sportovním bourákem v hodnotě kolem dvou milionů korun, který si jeho majitel zřejmě delší dobu neužije. „Teď odstaví auto na policejní parkoviště, a než borce propustí z basy, tak na ferrari bude koroze a mech,“ přemítal jiný diskutující.