Obřad v kostele Nanebevzetí Panny Marie ještě ani nezačal a už se kácel k zemi jeden z Josefových kamarádů ve velkopavlovickém kroji. Kamarádi ho museli rychle z chrámu Páně vynést.

Vzápětí přeplněný kostel opustilo asi deset dalších lidí. Ti ostatní se slzami v očích vzpomínali na kamaráda, který tak nečekaně odešel. Emoce vzplály hlavně ve druhé části rozlučky, kterou před kostelem připravili Josefovi místní hasiči.

„Pepo, na tvé kudrnaté a rozevláté vlasy nikdy nezapomeneme. Stejně tak na tvůj šibalský úsměv, když se ti podařilo v amatérských podmínkách vyrobit za pár korun nějakou elektronickou vychytávku, která by jinak stála velké peníze,“ řekl jeden z hasičů ve smutečním projevu.

Josef byl podle místních vždy ochotný každému pomoci. „I proto se dal k dobrovolným hasičům, aby mohl lidem pomáhat. Kdo by se nadál, že nakonec bude pomoc potřebovat sám,“ řekl jeden z účastníků pohřbu.

Rakev s ostatky Josefa P. odvezl vůz pohřební služby v doprovodu kolony hasičských vozidel, které na odjezdy spustily houkačky a sirény. „Pepo, zatím si tam udělej párty a pak nám jednou povíš, co jsi plánoval na zemi ještě vykonat,“ rozloučili se s Josefem místní hasiči.

Smrt ve Velkých Pavlovicích

Josef P. (†26) chtěl v sobotu 3. srpna vyčistit studnu. Když slezl do více než 11metrové hloubky, uvolnil se ve studni kus betonu, který ho tam uvěznil. Veškerá snaha záchranářů bohužel nevedla k úspěchu.

Video: Záchranná operace hasičů skončila, mladíka našli ve studni bez známek života

Video
délka: 00:29

Záchranná operace hasičů skončila, mladíka našli ve studni bez známek života TV Blesk Zdeněk Matyáš

Fotogalerie
48 fotografií