Muž se u Veterinární a farmaceutické univerzity sháněl po klinice plazů s tím, že mu utekly čtyři mamby zelené. Strážníci a policisté poté hodinu a půl systematicky v Králově Poli prohledávali ulici po ulici. Přítomen byl i specialista na hady,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Pátrání v korunách stromů ale nevedlo k výsledku. „Později se tentýž muž ohlásil na vrátnici veterinární kliniky s tím, že plazy našel. Prý se špatně podíval,“ doplnil informaci mluvčí policie Pavel Šváb.

Policie muže hledá

Otázkou nyní je, zda neznámý muž mamby skutečně chová, či se jednalo jen o vtip. „Mezi známými chovateli rozhodně nefiguruje. Rádi bychom si s ním proto promluvili. Pokud muže poznáte, informujte prosím linku 158,“ požádal veřejnost Šváb.

Mamba zelená je tenký had dlouhý přibližně 1,5 až 2,5 metru. Jedná se o plaza z Afriky, který se pohybuje jak v korunách stromů, tak i na zemi. Jedna dávka jedu mamby zelené zabije člověka v rozmezí dvou až čtyř hodin.

VIDEO: Odchyt mamby zelené.

Video
Video se připravuje ...

Takhle probíhal odchyt jedovaté mamby zelené. Policie České republiky