Synovi a dceři bylo divné, že se jim otec neozývá, a tak se společně vydali k jeho bytu do Černých Polí. „Uslyšeli odtamtud slabé volání. Do bytu se ale nemohli dostat, protože jejich otec měl klíče v zámku,“ vysvětlila mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Video
délka: 01:44.54

Brněnští strážníci vysvobodili zraněného seniora z jeho vlastního bytu Městská policie Brno

Na místo tak hned přijely dvě jednotky strážníků. „Jedna byla speciálně vybavena na vstupování do bytů přes zamčené dveře. Druhá si všimla pootevřených balkonových dveří u jeho bytu. Soused bydlící o patro níže jim umožnil využít svůj balkón,“ pokračovala mluvčí strážníků.

Ležel na břiše a naříkal

Strážníci použili skládací žebřík a do bytu vylezli. „Naříkajícího seniora našli ležícího v obývacím pokoji na břiše. Strážníkům řekl, že prý spadl už před několika dny a bolí ho záda,“ upřesnila Kadrnožková.

Strážníci proto s mužem nemanipulovali a urychleně zavolali záchranáře. „Pacienta jsme vyšetřili a podali mu infuzi. Poté jej převezli na chirurgii do nemocnice u sv. Anny. Hlavně u seniorů hrozí v těchto dnech dehydratace. Ideální by bylo, kdyby je mohli jejich příbuzní kontrolovat třeba telefonicky dvakrát denně,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová. Byt zajistily seniorovy děti.