Začátkem června se obrátil na policii znepokojený seniorův bratr. „Muž si vzal pouze doklady. Od posledního setkání s příbuznými o sobě nepodal jedinou zprávu,“ řekla blanenská policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Pohřešovaný Jiří Ševčík měl na sobě tmavé oblečení. Je hubené postavy, vysoký 165 až 175 centimetrů, má šedé oči a plnovous.

Pohřešuje se i Vladimír

Ještě o týden déle trvá pátrání po Vladimíru Trundovi (65) z boskovické části Hrádkov. Muž odešel v pondělí 20. května kolem šesté ráno z domova a od té doby o něm rodina neví. Obava o jeho život je o to větší, že senior je cukrovkář.

Senior podle rodiny doposud nikdy takto z domova neodešel. „Pětašedesátiletý muž je vysoký asi sto osmdesát pět centimetrů a má šedivé vlasy. Na sobě by měl mít černou sportovní bundu, černé sportovní kalhoty a šedé botasky,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková. Senior doma nechal peněženku s doklady a mobilní telefon.

Informace k výskytu obou seniorů může veřejnost sdělit na tísňovou linku 158.

VIDEO: Policejní pátrání po uprchlíkovi

Video
délka: 02:46

Tisková mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová a záběry z vrtulníku, který hledal uprchlíka. Policie ČR/David Malík