Pobertové si o víkendu vyčíhli na devět odstavených stavebních strojů na rozestavěném obchvatu Znojma. „Podle prvotních informací chybělo v palivových nádržích dohromady téměř tisíc litrů nafty. Z jednoho stroje bylo odcizeno i čtyřicet litrů hydraulického oleje,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Kvůli poškozeným zámkům a víčkům nádrží celková škoda narostla až na 53 tisíc korun. Neznámým pobertům hrozí za krádež a poškození cizí věci až 2 roky v base.

V Líšni nádrže navrtali

Podobnou situaci zažili v brněnské městské části Líšeň majitelé tří osobních vozů odstavených na Rokytově ulici. Tady zloděj či zloději nádrže navrtali a nechali po sobě pořádnou paseku.

„Šofér vyjede a zjistí, že se za ním táhne mastná skvrna. Hasiči to nakonec zasypali sorbentem a uklidili,“ řekl jeden ze svědků. Dodávku „upíři“ navrtali také v Brně-Slatině. 

„Je to problém, zvažujeme zřízení nových kamer, ale všude být nemohou,“ povzdechl si místostarosta Brna-Líšně Martin Příborský (ODS). 

Výměna se prodraží 

Pro motoristu, kterému nezvaný host takto poškodí palivovou nádrž, jde o citelný zásah do jeho peněženky. Vesměs nezbývá, než celou nádrž vyměnit.

„V současnosti se montují speciální plastové nádrže, těžko si myslet, že ji lze jen zalepit a jezdit dál. Náklady na výměnu v autorizovaném servisu přijdou na desítky tisíc korun,“ upozornil mluvčí Ústředního Automotoklubu České republiky (ÚAMK) Igor Sirota. 

VIDEO: Opilá řidička na pumpě.

Video
délka: 00:31
1080p 720p 360p

Opilá řidička nabourala v Brně do tankovacího stojanu Policie ČR