Cizí auta zřejmě v Boskovicích záviděl pachatel, který se vyřádil na jejich laku. „U Škody Octavie poškrábal dosud nezjištěným předmětem všechny dveře vozidla, blatníky, kapotu a čelní sklo. Majitelce poškozeného vozu tak vznikla škoda ve výši pětatřicet tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Pozornosti vandala neunikla ani fabia a ford. Tady se škoda pohybuje jen v řádu tisícovek. I tak hrozí vandalovi za poškození cizí věci až roční pobyt v chládku.

Ráječko je prý satan

Boží dopuštění nadělal tentokrát sprejer v Ráječku. Jeho čmáranicím neušly zejména kulturní dům, základní škola a jejich nejbližší okolí. Vrcholem „umělce“ se staly vzkazy jako Ráječko je satan nebo Smrt čeká na všechny lidi.

„Celkem vytvořil na stěnách budov a dalších objektech přes třicet nápisů a obrazců. Svým jednáním tak způsobil škodu za nejméně padesát tisíc korun,“ shrnula policistka. I tady hrozí pachateli až roční vězení. 

Policisté se zároveň obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po dvojici. Informace lze sdělit na telefonní číslo 974 631 396 nebo na bezplatnou linku 158.

Video: Cizinec-ničitel v areálu Mendelovy univerzity

Video
délka: 03:03.93

Cizinec řádil v areálu Mendelovy univerzity v Brně. Policie ČR Brno