„V posledních dnech jsme přijali už několik oznámení na pochybné skupiny osob, které nabízejí různé pomocné práce. Například v pondělí v části Poštorná nabídl jeden z nich (47) opravu vydlážděné cesty ženě (62). Domluvili se na ceně. Když pak pracant částečně rozebral dlažbu, začal tvrdit, že dohodnutá cena platí za každý m²,“ uvedla mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.

Strážníci přiznávají, že v současné době řeší už několik podobných případů. „Všemi se bude zabývat přestupková komise, neboť došlo k porušení tržního řádu města. Řemeslníci navíc svou činností způsobili škodu, kde jim může hrozit až trestní stíhání. Při menší škodě pokuta,“ upřesnila Rigó.

Naprosto stejně si počínala partička falešných řemeslníků v srpnu na Hodonínsku. „Ženě tam slíbili výměnu okapů za dva tisíce korun. Když práci rozdělali, chtěli najednou 65 tisíc korun. Nešťastná paní jim vyplatila 20 tisíc a dalších pět tisíc jí vytrhli z rukou. Pak nasedli do auta a odjeli. Policisté je ale dopadli a eskortovali do policejní cely,“ sdělil mluvčí policie Petr Zámečník s tím, že podvodníci dostali od soudu podmíněné tresty a byli vyhoštěni z České republiky.

VIDEO: Podvodníci se častokrát zaměřují i na prodavače a pracovníky směnáren, kde je natolik zmatou, že dostanou více peněz, než by měli.

Video
délka: 02:40.35

Dva podvodníci zmátli ženu za přepážkou natolik, že jim vyplatila víc, než měla. Policie České republiky