Nešťastník přikročil k zoufalému činu poté, co ztratil práci a navíc se měl vystěhovat z bytu. Přivolaná policejní hlídka se ocitla ve složité situaci. „Muž byl velmi rozrušen, u krku si držel špičku nože a vyhrožoval, že si ublíží,“ popsal úterní drama policejní mluvčí Petr Zámečník.

Nůž odmítal odložit

Vyjednávání se protáhlo na několik desítek minut. „Podařilo se jej přimět, aby ustoupil od otevřených balkonových dveří, aby nemohl na balkon. Pořád však intenzivně naznačoval, že se chce bodnout do krku a neměl v úmyslu odložit nůž,“ dodal mluvčí.

V okamžiku, kdy se podařilo odvészt sebevrahovu pozornost, jeden ze zasahujících policistů použil novinku ve výzbroji – elektrický paralyzér. Zpacifikovanému muži odebrali nůž a přivolali záchranku. Lékař po ošetření rozhodl o jeho převozu na psychiatrii.

VIDEO: Opilého muže rozhodily neshody s přítelkyní natolik, že chtěl skočit z hráze brněnské přehrady. Strážníci mu čin rozmluvili.

Video
délka: 00:19
1080p 720p 480p 360p 240p

Muž s 1,8 promile alkoholu v krvi se strážníkům svěřil, že chtěl skočit z hráze kvůli problémům s přítelkyní Městská policie Brno