Dívka čekala s kamarádkou na zastávce městské dopravy v Pekařské ulici, když kolem ní projela tmavomodrá Škoda Octavia. Vůz se po chvíli vrátil. Mladá žena se domnívala, že řidič potřebuje poradit. Vzápětí ji trefilo z vozu vymrštěné vejce a potřísnilo oblečení. „Dneska si už člověk nemůže ani v klidu čekat na zastávce, aniž by se něco nestalo?“ reagovala na útok Veronika S.

Případ není ojedinělý, jiná dívka schytala před časem zásah přímo do hlavy. Také ona se v noci vracela domů. „Věřte tomu nebo ne, ale rána do hlavy vejcem z jedoucího auta opravdu bolí,“ tvrdí Martina H.

Jen přestupek

Strážníci ani státní policie nemají o vajíčkových útocích informace, žádné oznámení v posledních dnech a týdnech neobdrželi. „Doporučuji každopádně, pokud je to možné, zapsat si poznávací značku auta a případ nahlásit. Jedná se minimálně o přestupek,“ podotkl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

V Boskovicích vrhače lapili

Vyšetřování podobných událostí totiž nemusí skončit ve slepé uličce. Své o tom ví strážníci z Boskovic, kteří letos v červnu dopadli dvojici studentů a jejich kamarádku, kteří z jedoucího auta metali po náhodně vybraných obětech syrová vejce a kelímky s hořčicí. Jednu starší ženu dokonce zasáhli do oka.

„Údajně se  nudili,“ řekl tehdy Blesku šéf tamních strážníků David Krátký. Policie vyšetřování »potravinových útoků« odložila s tím, že jde o přestupek. Povedený trojlístek vyvázl s pokutou, uhradit musel také vyčištění oblečení. Podobné »kratochvíle« na cizí účet šetřila policie také ve východočeské Chrudimi.

VIDEO: Vajíčky to kdysi schytal i tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Video
délka: 00:33.6

Vajíčková kanonáda proti ČSSD na Andělu Richard Veselý

Fotogalerie
4 fotografie