Událost byla pro paní Marcelu o to větším šokem, protože do té doby nikdy alergii na hmyz neměla! „Vlastně vůbec nevím, kdo tam byl. Jen vím, že nějaká mladá paní doktorka a několik šikovných mužů. Byla jsem v bezvědomí a ani jsem nepoděkovala. Pamatuji si jen nějaké útržky a pak až pobyt v nemocnici,“ napsala Marcela nejprve na záchranku a dodala:
„Kdybych měla tu možnost poděkovat jim, byla bych strašně ráda, protože si toho moc vážím. Bylo by to vyjádření mé velké vděčnosti za záchranu nejen mého života. Jste skvělí, úžasní a strašně moc děkuji nejen za sebe."
Slovo dalo slovo a nedávno došlo na setkání. Oběma stranám udělalo velkou radost. Marcela s partnerem si prohlédli areál záchranářů a nakonec všichni zapózovali ke společné fotce. „Na snímku chybí náš kolega inspektor provozu Honza Svoboda, kterého tímto zdravíme," podotkla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.
Co je anafylaktický šok?
Může se projevit slabostí, změnami na kůži, zvracením, potížemi s dýcháním, zrychlením srdeční frekvence nebo poruchou vědomí. Jde o stav, kdy je třeba volat na tísňovou linku 155, v takové situaci mohou být ohroženy životní funkce a může dojít i k úmrtí.
Může přijít kdykoliv
Do příjezdu zdravotníků podáváme antihistaminika, tedy léčiva s chemickými látkami bránícími organizmus před účinky alergenů. Pokud je dotyčný alergik a ví o tom, pak by měl být vybaven tzv. autoinjektorem s adrenalinem, je nutné jej ihned aplikovat.
Zdravotníci upozorňují: Alergickou reakci může mít člověk kdykoliv v životě, tedy i v případě, že ji nikdy dříve neměl!
VIDEO: Alergie na bodnutí vosy a co vše se může stát.
Alergie na bodnutí hmyzem: Co všechno se vám může stát? Eva Fraňková, Petr Soukup