Postava je umístěná do trojúhelníku, vše je vyvedeno oranžovou reflexní barvou a doplněno mottem kampaně Nebuď jako zombie. „Dopravní podnik si od toho slibuje, že lidé si symbolu na chodníku všimnou a zvednou hlavu, nebo si více uvědomí, jak je nutné být ve střehu,“ komentoval rozjezd akce generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Upozornil na nešvar, který je nejen v Brně k vidění na každém kroku. Lidé s mobilem v ruce vstupují na přechody, zrakem však vesměs dál hledí na displej. Nedokážou pak zareagovat na nenadálou situaci. V řadě případů dokonce vstoupí před rozjíždějící se tramvaj či trolejbus.

Video
délka: 00:53.44
Video se připravuje ...

Na 21 rizikových místech v Brně bude nepozorné chodce varovat postava s mobilem Zdeněk Matyáš

„Vytipovali jsme 21 křižovatek či míst poblíž našich zastávek, které jsou rizikové, a na nich na několika místech tyto symboly v nejbližších dnech nastříkáme," uvedl Havránek.

V seznamu míst s varovným symbolem budou zastávky Křídlovická, Bieblova, Tkalcovská, Malinovského náměstí, Konečného náměstí, Nové Sady či Hlavní nádraží. Na podzim dopravní podnik nástřik symbolů obnoví a zároveň chce od 1. září rozšířit počet křižovatek a problematických míst, kde symboly budou. Půjde o místa u škol.

Fotogalerie
9 fotografií